Sun
Korisnik Lozinka
Početna strana | Homepage
FAKULTET
O Fakultetu. Dekanat. Katedre. Biblioteka. Informacioni sistem.
STUDIJE
Osnovne i master akademske studije. Doktorske studije. Studije po ranijim programima. Erasmus Mundus.
ISTRAŽIVANJE I USLUGE
Istraživanja. Zavod. Laboratorije. Centri. Atestiranje vozila.
UPIS NA MFN
DOKUMENTI
Javne nabavke Mašinskog fakulteta. NN veća. Savet MFN. Sindikat. Tela. Akta. Formulari. Akreditacija MFN. Stručna predavanja.
ŽIVOT NA MFN
Oglasne table. Osoblje MFN. Studenti. Alumni. Lične prezentacije. Hol MFN.
NA SERVERIMA MFN
WebMAIL. ICIT. Prisma. Konferencije. Projekti. Partneri MF. Publikacije MF.
Adresa i telefoni. Telefonski imenik.

>> PRETRAGA

Magazin studenata MFN

Početna strana  > Vesti > Program prekogranične saradnje između Bugarske i Srbije
Program prekogranične saradnje između Bugarske i Srbije
31.08.2011
1.8.2011. godine počela je implementacija projekta "Energetska efikasnost u domaćinstvima - dug put ili samo na korak do". Partneri su MFN i Fondacija prof. John Atanosov iz Sofije

Dana 1.8.2011. godine počela je implementacija projekta "Energetska efikasnost u domaćinstvima - dug put ili samo na korak do" u okviru programa prekogranične saradnje Bugarska-Srbija u sklopu IPP.

Partneri na projektu su MFN i Fondacija prof. John Atanosov iz  Sofije.

Opšti cilj projekta je podsticanje održivog razvoja stvaranjem preduslova za poboljšanje energetske efikasnosti u domaćinstvima.

Projekat traje 12 meseci.

On August 26, 2011, in the building of the Faculty of Mechanical Engineering, University of Nis, Serbia, the project team of the Energy efficiency in households - a long time or just a step away project held the first of a series of working meetings.
The meeting was attended by all members of both teams from Bulgaria and Serbia, as well as representatives of the Faculty of Mechanical Engineering - Dean, Vice Deans and lecturers.
During the meeting both teams discussed and adopted a detailed timetable for implementation of the project’s activities.
Discussions were held on the Internal Management System, the organization of the tender procedures for selection of sub-contractors, the activities to be implemented for the publicity and the visualization of the project, as well as details on the technical and financial reporting.

Dana 26. avgusta 2011. godine, u zgradi Mašinskog fakulteta Univerziteta u Nišu, Srbija, održan je prvi u nizu radnih sastanaka projektnog tima projekta Energetska efikasnost u domaćinstvima – dug put ili samo na korak do.
Sastanku su prisustvovali svi članovi oba tima iz Bugarske i Srbije, kao i predstavnici Mašinskog fakulteta – dekan, prodekani i nastavnici.
Tokom sastanka je razmatran i usvojen detaljan plan implementacije projektnih aktivnosti.
Raspravljano je o Sistemu internog menadžmenta, organizaciji tenderskih procedura za odabir podizvođača, aktivnostima koje bi trebalo sprovesti u cilju publiciteta i vizuelizacije projekta, kao i o detaljima vezanim za tehničke i finansijske izveštaje.