Sun
Korisnik Lozinka
Početna strana | Homepage
FAKULTET
O Fakultetu. Dekanat. Katedre. Biblioteka. Informacioni sistem.
STUDIJE
Osnovne i master akademske studije. Doktorske studije. Studije po ranijim programima. Erasmus Mundus.
ISTRAŽIVANJE I USLUGE
Istraživanja. Zavod. Laboratorije. Centri. Atestiranje vozila.
UPIS NA MFN
DOKUMENTI
Javne nabavke Mašinskog fakulteta. NN veća. Savet MFN. Sindikat. Tela. Akta. Formulari. Akreditacija MFN. Stručna predavanja.
ŽIVOT NA MFN
Oglasne table. Osoblje MFN. Studenti. Alumni. Lične prezentacije. Hol MFN.
NA SERVERIMA MFN
WebMAIL. ICIT. Prisma. Konferencije. Projekti. Partneri MF. Publikacije MF.
Adresa i telefoni. Telefonski imenik.

>> PRETRAGA

Magazin studenata MFN

Početna strana  > Vesti > Arhiva vesti iz 2005 godine > Drugi konkursni rok za upis studenata u prvu godinu osnovnih studija školske 2005/2006
29.07.2005

MAŠINSKI FAKULTET  U NIŠU

OBJAVLjUJE

DRUGI KONKURSNI ROK

ZA UPIS STUDENATA U PRVU GODINU OSNOVNIH STUDIJA ŠKOLSKE 2005/2006. GODINE ZA

- 78  studenata cije se obrazovanje finansira iz budžeta Republike
- 110  samofinansirajucih studenata

na sledecim profilima:

Proizvodno mašinstvo
Mehatronika
Upravljanje  i primenjeno racunarstvo
Energetika i procesna tehnika
Saobracajno mašinstvo
Mašinske konstrukcije  i mehanizacija
Preventivno inženjerstvo
Transportna tehnika i logistika
Privredno mašinstvo
Industrijski menadžment
Primenjene informacione trehnologije
Inženjerski dizajn mašina

U prvu godinu osnovnih studija na fakultetu može se upisati lice koje ima srednje obrazovanje u cetvorogodišnjem trajanju.
Kandidati koji konkurišu za upis polažu prijemni ispit iz MATEMATIKE

Prijavljivanje na konkurs

Prijavljivanje kandidata je 1. i 2. septembra 2005. godine u vremenu od 10,00 do 13,00 casova Odseku za nastavu i studentska pitanja.

Kandidati prilikom prijave na konkurs podnose na uvid originalna dokumenta, a uz prijavni list predaju fotokopije ovih dokumenata:
1. Prijavni list (kupuje se u knjižari na Fakultetu),
2. Svedocanstva sva cetiri razreda završene srednje škole,
3. Izvod iz maticne knjige rodenih,
4. Diplomu o položenom završnom ispitu odnosno maturskom ispitu i
5. dokaz o uplati naknade za polaganje prijemnog ispita.

Visina naknade troškova za sve kandidate koji polažu prijemni ispit iznosi 2500,00 dinara.
Uplata se vrši na blagajni fakulteta ili na žiro-racun broj 840-1745666-63 Mašinski fakultet.

Prijemni ispit iz   MATEMATIKE,   polaže se u utorak 06. septembra 2005. godine u 10 casova na Mašinskom fakultetu u Nišu.

Raspored kandidata po salama za polaganje ispita bice objavljen na oglasnoj tabli u holu Fakulteta  05.septembra 2005. godine
Kandidati su obavezni da na polaganje prijemnog ispita ponesu dokument za identifikaciju (licnu kartu ili pasoš).

Jedinstvena rang lista bice objavljena  07. septembra 2005.godine.

Konacna rang lista bice objavljena  08. septembra 2005.godine.

Upis primljenih kandidata je  08. i  09. septembra 2005.godine.

Merila za rangiranje kandidata

Izbor kandidata za upis u prvu godinu osnovnih studija obavlja se na osnovu rezultata  postignutog na prijemnom ispitu i prema opštem uspehu postignutom u srednjoj školi, a na osnovu JEDINSTVENE RANG LISTE koja se formira prema ukupnom broju bodova svakog kandidata po utvrdenim merilima. Ukupan broj bodova koje kandidat može osvojiti je najviše 100.

Pod opštim uspehom u srednjoj školi podrazumeva se zbir prosecnih ocena  iz svih predmeta u prvom, drugom, trecem i cetvrtom razredu pomnožen sa 2 (dva). Po  ovom osnovu kandidat može steci  najmanje 16 a najviše 40 bodova.
Opšti uspeh u srednjoj školi racuna se zaokruživanjem na dve decimale.
Rezultat koji kandidat postiže na prijemnom  ispitu ocenjuje se od 0 do 60 bodova.

Fakultet utrvduje JEDINSTVENU RANG LISTU svih kandidata sa ukupnim brojem bodova stecenim po svim kriterijumima, bez obzira na nacin finansiranja.
Mesto na JEDINSTVENOJ RANG LISTI i broj ukupno postignutih bodova odreduju da li kandidat može biti upisan u prvu godinu osnovnih studija.

Kandidat može biti upisan na teret budžeta, ako se nalazi na JEDINSTVENOJ RANG LISTI do broja odobrenog za upis, a ima najmanje 51 bod.
Kandidat može biti upisan kao samofinansirajuci student, ukoliko se na JEDINSTVENOJ RANG LISTI nalazi do broja odobrenog za upis, a ima najmanje 30 bodova.
Ucesnik konkursa koji smatra da redosled kandidata na JEDINSTVENOJ RANG LISTI nije utvrden na nacin predviden Konkursom, može podneti prigovor dekanu fakulteta u roku od tri dana od objavljivanja rang liste.
Dekan donosi odluku o prigovoru u roku od tri dana od podnošenja prigovora.
Kandidat može izjaviti žalbu Savetu fakulteta, u roku od tri dana od prijema rešenja. Savet fakulteta rešava po žalbi u roku od tri dana od njenog prijema.

Nakon odlucivanja po prispelim prigovorima odnosno žalbama, fakultet utrduje i objavljuje KONACNU RANG LISTU svih kandidata sa ukupnim brojem bodova stecenim po svim kriterijumima utvrdenim Konkursom.

KONACNA RANG LISTA je osnov za upis kandidata.

Ako se kandidat, koji je ostvario pravo na upis po konkursu, ne upiše u predvidenom roku, fakultet ce upisati umesto njega sledeceg kandidata, prema redosledu na  KONACNOJ RANG LISTI.

Kandidati  koji steknu pravo na  upis  podnose:

- originalna dokumenta
 - dva obrasca ŠV- 20 (za školsku 2005/2006.godinu)
- indeks
- dve fotografije formata (4 x 5 cm)
- priznanicu o uplati osiguranja u iznosu od 200,00 dinara ž.r. 840-1745666-63   Mašinski fakultet Niš

MAŠINSKI FAKULTET NIŠ